הרצאות בנושא השואה והגבורה

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא שואה וגבורה► פרוץ מלחמת העולם השנייה והמדיניות הראשונית נגד היהודים

ההרצאה תסקור את הסיבות והמהלכים המדיניים שקדמו למלחמה, את מפת הכיבושים, את שורשי תורת הגזע והאידיאולוגיה נגד יהודי אירופה (כולל סיפור “הפרוטוקולים של זקני ציון”) ואת המדיניות הראשונית נגד היהודים.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית חוגים למבוגרים הרצאות שואה► “פרשת קסטנר” – עובדות עדכניות וניתוח היסטורי – תרבותי ופוליטי של פצע בהוויה הישראלית

מידע, חדש, ספרים וסרטים מן הזמן האחרון מעידים שהנושא מרתק את הציבור הישראלי גם כיום. על פעולות ההצלה של הנהגת הישוב בתקופת השואה; מה ידעו הבריטים, האמריקאים והגרמנים שלא ידע קסטנר? כיצד משקף משפט קסטנר את המאבק בחברה הישראלית? ועל המנהיגות בישראל אז לעומת היום.

Separator

“58 שנים למשפט אייכמן” – החותם שהותיר המשפט  על התרבות הישראלית ועל הנצחת השואה והגבורה

עיון מחדש במרחק של יותר מיובל על החותם שהשאיר המשפט על התרבות הישראלית, על הנצחת השואה והגבורה, על מקומם של ניצולי השואה בחברה ועל התפיסה ההיסטורית של השואה. השינוי בהתייחסות החברה הישראלית לשואה, לגבורה וללקחיה מאז ועד ימינו אלה. ההרצאה כוללת גם את סיפור המסע לפולין, אותו ערכתי עם בני נוער בסתיו 2012.

Separator

עופר ענבי הרצאות בנושא שואה ויום הזכרון חוגי בית► הפרוטוקולים של זקני ציון והאנטישמיות של ימינו אלה

סיפור המתח סביב גילויו של הזיוף המפורסם בעולם, המבוסס על מזימה דמיונית של היהודים להשתלט על אוצרות העולם ועל הנהגתו. דיון בהיבטים ובגוונים של האנטישמיות כיום.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית בנושא שואה ויום הזכרון► שואת יהודי סלוניקי

סלוניקי, מרכז יהודי מפואר במשך מאות שנים, זכתה לכינוי “ירושלים של הבלקן”. בן גוריון ראה ביהודי סלוניקי התגשמות החזון של “היהודי הציוני”… ואז הגיעו הנאצים והכל קרס.

Separator

Separator

צרו קשר או השאירו פרטים

מוזמנים ליצור קשר עם עופר ענבי בטלפון: 054-6962286