הרצאות מעניינות בנושא משברים פוליטיים, כלכליים ועסקיים

על משברים פוליטיים, כלכליים ועסקיים שהשפיעו על חיינו

עופר ענבי חוגי בית משברים פוליטים 2► עיון מחודש בפרשת “עסק הביש” – מי באמת נתן את ההוראה? מי באמת התנער מאחריות?

מידע עדכני שופך כיום אור על השאלה מי נתן את ההוראה ומי לא לקח אחריות, האם היה בוגד בתוכם, מדוע הוחזרו אסירי קהיר רק לאחר 14 שנות שבי. ההרצאה כוללת קטעי ראיונות עם כמה מגיבורי הפרשה: מרסל ניניו, רוברט דסה, מאיר זפרן ואחרים. עיון בסוגיית הזכרון, ההנצחה, הפקת הלקחים וחינוך הדור הצעיר לאורה של הפרשה.

Separator

עופר ענבי הרצאות בנושא סייבר ומודיעין► “מרצח ארלוזורוב ועד רצח רבין” – על רציחות פוליטיות ותאוריות קשר : מה קורה מאחורי הקלעים של מערכות פוליטיות וארגוני ביון?

המפגש מציג תיאוריות קשר וקנוניות במגוון אירועים דרמטיים בחיי מנהיגים ואנשי ציבור בישראל ובעולם, ואת מקומו של האזרח הקטן אל מול מנגנונים אלו.

Separator

נסיכות הגז ששמה ישראל”: על סוגיית העצמאות האנרגטית של ישראל 

ההרצאה שופכת אור, על עשור בה מתלבטת מדינת ישראל כיצד להבטיח שתישאר עם מקור האנרגיה העיקרי שיבטיח את עצמאותה. כיצד נותרנו במשך שנתיים ללא גז ליצור חשמל? כיצד יצרו מקבלי ההחלטות את המונופול במו ידיהם? על מפת אינטרסים חברתית-כלכלית-ציונית-פוליטית שבה כולם צודקים…

Separator

“העם דרש צדק חברתי” – ומה השגנו? השינויים בחברה הישראלית מאז “המחאה של קיץ 2011”  למען סולידריות ועתיד טוב יותר

שמונה שנים למחאה החברתית. ההרצאה מספקת הסבר בלשון השווה לכל נפש לבעיות ולהזדמנויות שיצרה. מה השיגה עד כה, ומה לא. ריכוזיות ותחרותיות במשק, על מה שולטים הטייקונים, כיצד מגדילים את כוח היצור, כוחן של הרשתות החברתיות, החרם על רשתות המזון, פתרונות לבעיית החינוך והבריאות ועוד.

Separator

המשבר הכלכלי של ימינו מול משבר 1929– איך שוב לא נלמדו טעויות העבר? כיצד הצליחה כלכלת ישראל במקום בו נכשלו כל השאר?

ההרצאה מנתחת בשפה השווה לכל נפש, את הרקע, הגורמים ושלבי המשבר ואת השפעתו על מדינת ישראל וכלכלתה. על החמדנות, הפוליטיקה, איבוד הבלמים, הרקע התרבותי, האזרח הקטן שמשלם בגדול…ולאן כל זה עתיד להוביל?

Separator

Separator

צרו קשר או השאירו פרטים

מוזמנים ליצור קשר עם עופר ענבי בטלפון: 054-6962286