הקהל מצביע ברגליים: להלן 6 הנושאים המבוקשים ביותר ב”הרצאות לחוגי בית”

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית “תמונות ישראליות”

ההרצאה מציגה בדרך הומוריסטית ומרגשת, באמצעות פניני תרבות ישראלית (קליפים וקטעי קריאה) אחדות מתמונות חייה של החברה הישראלית, ומעלה שאלות למחשבה והארות ביחס למצבה של המדינה והחברה, מיתוסים בתרבות הישראלית, הומור ישראלי בארץ זבת מרור ודבש, החברה הישראלית ככור היתוך ועוד.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאות בנושא סייבר ומודיעין ישראל ותוכנית הגרעין

על פעילותה של מדינת ישראל בנושא הגרעין החל בשנות החמישים, על הידע והטכנולוגיה, על הפוליטיקה של “העמימות הגרעינית”, על הלחצים מצד המעצמות, ועל מה שרק למקורות זרים מותר לספר…

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות מודיעין 3 “חיים מתחת לפני השטח” – על דמותם של מרגלים ועל האמת מאחורי פרשיות ריגול וריגול נגדי

על עולמם האפלולי, החיים הכפולים, על הנאמנים והבוגדים. על האידיאולוגיה ובצע הכסף. על “הרעים” מול “הטובים”, על “סוכנים כפולים” ו”חפרפרות”. על המרדף אחריהם והחשיפה. המרצה, איש מודיעין לשעבר, סוקר את תפקידו המיוחד של המודיעין האנושי בקהיליית המודיעין.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית חוגים למבוגרים הרצאות מודיעין המודיעין הישראלי והתמודדותו עם האיומים הביטחוניים שעל סדר היום

הרצאה הסוקרת את הכלים האנושיים והטכנולוגיים בהתמודדות של המודיעין הישראלי עם האיומים בגבולות הקרובים ובסוגיה האיראנית. ההרצאה סוקרת את ההתפתחויות ואת לקחי האירועים המכוננים שעבר המודיעין הישראלי על קהילותיו השונות, ואת גבולות היכולת של “עולם הצללים” הנמצא דרך קבע מאחורי הקלעים של האירועים הבטחוניים של מדינת ישראל.

Separator

עופר ענבי חוגי בית משברים פוליטים 2עיון מחודש בפרשת “עסק הביש” – מי באמת נתן את ההוראה? מי באמת התנער מאחריות?

יותר מיובל אחרי הפרשה שהסעירה את מוסדות המדינה הצעירה. ננתח בעין בוחנת מספר שאלות מהותיות על הפרשה ועל התמרורים שהציבה לנו כעם לעתיד לבוא. מידע עדכני שופך כיום אור על השאלה מי נתן את ההוראה ומי לא לקח אחריות, האם היה בוגד בתוכם, מדוע הוחזרו אסירי קהיר רק לאחר 14 שנות שבי.
עיון בלקחי הפרשה יעשה בהשוואה לפרשות עדכניות על סדר יומנו הציבורי: שחרור גלעד שליט, פרשת המשט התורכי, יחסי מדינאים וצבא ועוד.

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא ציונות► “58 שנים למשפט אייכמן” – החותם שהותיר המשפט  על התרבות הישראלית ועל הנצחת השואה והגבורה

עיון מחדש במרחק של יותר מיובל על החותם שהשאיר המשפט על התרבות הישראלית, על הנצחת השואה והגבורה, על מקומם של ניצולי השואה בחברה ועל התפיסה ההיסטורית של השואה. השינוי בהתייחסות החברה הישראלית לשואה, לגבורה וללקחיה מאז ועד ימינו אלה. ההרצאה כוללת גם את סיפור המסע לפולין, אותו ערכתי עם בני נוער בסתיו 2012.

Separator

Separator

Separator

Separator

הרצאות לחוגי בית של עופר ענבי

אני מציע הרצאות אקטואליה מעניינות הנוגעות במדינת ישראל. ההרצאות מתקיימות במסגרות שונות ביניהן חוגי בית, חוגי בית למבוגרים, הרצאות לימי חברה, לימי כיף ועוד.

הרצאות אלה אני מעלה בדרך של סיפור, מסמך, חוויה אישית או תיעוד מצולם מתוך היכרותי העמוקה עם נושאים אלו. בעברי כאיש מודיעין, כחוקר אירועים בחייה של המדינה וכסוציולוג.

אני מבקש להציע לכם ערב שהינו מפגש אינטלקטואלי, המשלב סיפור מרתק, חוויתי ופוקח עיניים, עירוב של דעתנות והומור, אשר מביאים לא אחת לחשיבה מחדש על האמיתות שבחיינו.

כמה מילים של מכירה עצמית (במחילה מכבודכם), בבחינת “מדוע כדאי לכם לבחור בי כאשר אתם מחפשים מרצה לחוג הבית”:

כחוקר עצמאי, וכמי שהיה שם ומכיר את ההתנהלות “מבפנים”, אני מונע בהרצאותיי מהרצון להאיר את האמת שבין השורות, ומשאיפה לעודד את מאזיניי לחשיבה ביקורתית ופוקחת עיניים. אני משתדל להביא לכם, מאזיניי, את הסיפור האמיתי מאחורי “הסיפור שמנסים למכור לנו”. ולא שתמיד יש אמת אחת ומוחלטת: מציאות חיינו רבת פנים ומתעתעת, ולא אחת עושים בה מעצבי דעת הקהל שימוש בעייתי, משטה ומטעה – כזה הקובע את עמדותינו, מעצב את חיינו ומניע את פעילותינו במרכזי הקניות.

בהרצאות לחוגי הבית אני מוצא אפשרות לעשות זאת אחרת, בהשוואה לעשרות הרצאות שאני נושא במסגרות אחרות: האווירה הפתוחה, הקרבה הפיזית, המגע הבלתי אמצעי עם קהל מצומצם, ההזדמנות ליצור דיון ושיח דו-כיווני. ליצור ערב אינטלקטואלי, מעורר חושים, מסקרן ומפרה.

לשאלות, בירורים והזמנת הרצאות לחוגי בית, אשמח אם תתקשרו אלי 054-6962286.
להשתמע ולהתראות,
עופר

עופר ענבי חוגי בית עופר ענבי חוגי בית

Separator

Separator

צרו קשר או השאירו פרטים

מוזמנים ליצור קשר עם עופר ענבי בטלפון: 054-6962286