הרצאות מרתקות מעולם הביון, מודיעין ובטחון ישראל

“עתה, בשיאה של המלחמה, ניגשו לברוא מרגל שונה מכל האחרים: סוכן חשאי שהיה לא רק בדוי, אלא אף מת”

(“מבצע קציצה”, בן מקנטייר)

Separator

עופר ענבי חוגי בית חוגים למבוגרים הרצאות מודיעיןהמודיעין הישראלי והתמודדותו עם האיומים הביטחוניים שעל סדר היום

הרצאה הסוקרת את הכלים האנושיים והטכנולוגיים בהתמודדות של המודיעין הישראלי עם האיומים בגבולות הקרובים ובסוגיה האיראנית. ההרצאה סוקרת את ההתפתחויות ואת לקחי האירועים המכוננים שעבר המודיעין הישראלי על קהילותיו השונות, ואת גבולות היכולת של “עולם הצללים” הנמצא דרך קבע מאחורי הקלעים של האירועים הבטחוניים של מדינת ישראל.

Separator

Separator

צוללות דולפין בחיל הים ופרשת “תיק 3000”

הרצאה הסוקרת את סיפור רכש הצוללות המתקדמות בעולם לחיל הים הישראלי, ואת מקומן במערך המבצעי והמודיעי של כוח ההרתעה הישראלית. וכיצד ומדוע מבקשת ישראל לרכוש מגרמניה עוד 3 צוללות, פרשה שהתגלגלה לחקירת משטרה.

Separator

Separator

► “פרשת פולארד”: בין מחויבות מוסרית למחויבות פוליטית

הפרשה שהביאה אל הקצה את הדילמות בעולם הפעלת סוכנים ומרגלים. האם ידעו על כך ראשי המדינה, או שמא הפעיל רפי איתן את פולארד כ”זאב בודד”? על הדילמות בין נאמנות למקור לבין נאמנות למדינה ולערכים נוספים, ועל הקושי המובנה בפעילות עולם המודיעין והביון.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות מודיעין 3► “חיים מתחת לפני השטח” – על דמותם של מרגלים ועל האמת מאחורי פרשיות ריגול וריגול נגדי

על עולמם האפלולי, החיים הכפולים, על הנאמנים והבוגדים. על האידיאולוגיה ובצע הכסף. על “הרעים” מול “הטובים”, “סוכנים כפולים” ו”חפרפרות”. על המרדף אחריהם והחשיפה.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאות מודיעין ובטחון► כיצד נערך צה”ל לעשור הבא: התפישה החדשה והכלים החדשים בים, באוויר וביבשה

רחפנים, רובוטים, טילים ומערכות נשק מתוחכמות הן רק חלק מהשינויים. בחינה עמוקה חושפת את התוכניות האסטרטגיות של הצבא להתאים עצמו להשגת יעדיו בהגנה ובהתקפה – באוויר, בים וביבשה.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית בנושא מודיעיןעופר ענבי חוגי בית בנושא מודיעין► לוחמת סייבר

הרצאה עדכנית, המציגה את אחד האיומים החמים ביותר על ארגונים ומדינות בעיצומם של ימינו אלה: מה ההבדל בין “לוחמת רשת” לבין התקפה רגילה על רשתות מחשבים? מהו באמת גודל האיום על מערכות בקרה תעשיתיות בישראל? האם האקרים שהמציאו תוכנות זדוניות ותוכנות ריגול “סוס טרויאני” הם גם האיום המרכזי במלחמת “סייבר תעשייתי”? כיצד פועלת ישראל למנוע התקפות עתידיות, וכיצד היא מתכננת לתקוף?

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות מודיעין 3► מ”פרשת המרמרה” ועד מבצע “צוק איתן” – מאחורי הקלעים של יחסי הדרג המדיני וצה”ל

ההרצאה תדון במגוון אירועים בהם התעמתו ראשי הצבא מול הדרג המדיני. פרשת המרמרה, פינוי צה”ל מלבנון 2000, ההכנות למתקפה צבאית באיראן ועוד.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאות בנושא סייבר ומודיעין► פרויקט הגרעין של ישראל – לא רק עפ”י מקורות זרים

על פעילותה של מדינת ישראל בנושא הגרעין החל בשנות החמישים, על הידע והטכנולוגיה, על הפוליטיקה של “העמימות הגרעינית”, על הלחצים מצד המעצמות, על כוחה האמיתי של ישראל כיום ועל מה שרק למקורות זרים מותר לספר…

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► היי-טק “כחול-לבן” למען בטחון ישראל: מהברחת מטוסים מאנגליה ועד פיתוח וייצור תעשיית כלי טייס בלתי מאוישים מהמובילות בעולם.  על מערך ההגנה כנגד טילים, ועל “תעשיית החלל הישראלית”    

עלילות התפתחותה של ישראל למעצמה בתחום התעשיות הביטחוניות: על יזמות, תושיה והגשמת חלומות של התעשייה הישראלית, על “הראש היהודי” שממציא לנו פטנטים, על מדינת היי-טק שקנתה לה מקום של כבוד בין הגדולים.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאת טכנולוגיה חוגי בית► כישלון המודיעין הישראלי במלחמת יום הכיפורים – שבר ושנה את פני האומה

כאיש מודיעין לשעבר, אנתח בהרצאה את ההיבטים האנושיים והמודיעיניים של הפרשה:
על הדמויות המרכזיות, שורשי התפיסה השגויה, עדויות מישיבות פנימיות, השלטת ההערכה השגויה בצמרת המודיעין ובקרב הקברניטים, יחסי ראש אמ”ן עם הרמטכ”ל ושר הביטחון, ואף אתייחס לשאלה האם היתה קונספירציה מאחורי ההפתעה.

Separator

Separator

עופר ענבי מרצה חוגי בית סייבר החלטות קריטיות ומודיעין► שירות ביטחון כללי (שב”כ) – אתוס ומעשה

עשרות שנים משמש השב”כ ציר מרכזי בחיינו הביטחוניים והציבוריים במדינת ישראל. על ההילה, הכוח, המשימות, הדילמות, ההצלחות והכשלים.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאות סייבר מודיעין► כיצד ייראה העימות הבא: הגנת ישראל לקראת איומי העתיד כבר כאן

מומחי צבא וביטחון משרטטים מאחורי הקלעים ובגלוי את  מפת האיומים העדכנית איתה תתמודד ישראל בעימות הבא. מסמך הרמטכ”ל אייזנקוט מציג את תפיסתו של צה”ל על כך שלמרות כוחו העצום של הצבא – לא לכל האיומים יש לו תשובה.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאות מודיעין ובטחון►”זכות השיבה”: האתוס הפלסטיני מול התפיסה הישראלית

ניתוח עומק של הסוגיה הנמצאת בלב המחלוקת בסכסוך בין ישראל לפלסטינים ודרישתם הבלתי מתפשרת למימוש חזון “זכות השיבה”. על בעיית פליטות חסרת תקדימיות בעולם, וכיצד תובעים כיום יותר מ-5 מיליון פליטים רשומים, את הזכות של לא יותר מ-700 אלף ערבים שעזבו/גורשו מבתיהם במלחמת העצמאות של ישראל.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאות מודיעין ובטחון► האינטרסים של רוסיה במזרח התיכון: מה מסתתר מאחורי הנוכחות הרוסית בסוריה?

עד כמה תומכת הפדרציה הרוסית בראשות פוטין בסוריה, בישראל או באיראן במסגרת העימות על אדמת סוריה? או שמא מדובר בכלל בסיפור אחר בו כל אלו הם רק כלי משחק על לוח השחמט הרוסי?

Separator

Separator

Separator

צרו קשר או השאירו פרטים

מוזמנים ליצור קשר עם עופר ענבי בטלפון: 054-6962286