הרצאות לחגים לקראת חגי ישראל וימי זכרון

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► “תמונות ישראליות”

ההרצאה מציגה בדרך הומוריסטית ומרגשת, באמצעות פניני תרבות ישראלית (קליפים וקטעי קריאה)  אחדות מתמונות חייה של החברה הישראלית, ומעלה שאלות למחשבה והארות ביחס למצבה של המדינה והחברה, מיתוסים בתרבות הישראלית, הומור ישראלי בארץ זבת מרור ודבש, החברה הישראלית ככור היתוך ועוד.

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא ציונות► “בין ימי הזיכרון ליום העצמאות” – מצב האומה הישראלית 2019

השבוע שהוא מעין “החג האמיתי של החברה הישראלית” מתאים לסיכומי ביניים ולחשבון נפש לאומי וחברתי. מעטות המדינות שיכולות להתהדר בהישגים כשל מדינת ישראל… ועם זאת גם לא מעט בעיות, קונפליקטים ושאלות מהותיות לגבי עתיד המדינה ואזרחיה.

Separator

הרצאה לשבוע של חג החנוכה ולשבוע של חג הפסח

עופר ענבי חוגי בית הרצאות לחגים הרצאות למבוגרים► המיתוסים הגדולים של התרבות הישראלית: תמרורים לאזרח הביקורתי.

מהי באמת הסיבה לחג החנוכה לחג הפסח ולשאר חגי ישראל, וכיצד מעצבים את דמותנו לאורם. על אירועים בתולדות עם ישראל והציונות  שעברו  יד עורך, ועיצבו את דמותנו ואמונותינו בהתאם? וכמה קל  לנפק לנו תעודת זהות חדשה על רקע תחושותינו כעם הנבחר. על ה-DNA של העם היהודי ואיך הפכו את הסטריאוטיפים שמשבשים את חיינו להומור צרוף.

Separator

הרצאות בנושא שואה וגבורה

עופר ענבי חוגי בית בנושא שואה ויום הזכרון

► הרצאות ליום הזכרון לשואה והגבורה, וליום הזכרון הבינלאומי לשואה

מאות אלפי ישראלים מבקשים לזכור ולהזכיר את “שואת העם היהודי”… וזה רק הולך ומתעצם – בכל שנה יותר ויותר ישראלים בוחרים להתבונן בשידורים מעצרות הזיכרון, לצפות בסרטי עדות השורדים, להאזין להרצאות, להשתתף במייזם “זיכרון בסלון”, לבקר באתרי ההנצחה, לנסוע למצעד לפולין
לפירוט הרצאות בנושא יום השואה ויום הזכרון

Separator

הרצאות לשבוע של יום העצמאות

עופר ענבי חוגי בית חוגים למבוגרים► היי-טק “כחול-לבן” למען בטחון ישראל: מהברחת מטוסים מאנגליה ועד פיתוח וייצור תעשיית כלי טייס בלתי מאוישים מהמובילות בעולם

 עלילות התפתחותה של ישראל למעצמה בתחום התעשיות הביטחוניות: על יזמות, תושיה והגשמת חלומות של התעשייה הישראלית, על “הראש היהודי” שממציא לנו פטנטים, על מדינת היי-טק שקנתה לה מקום של כבוד בין הגדולים.

עופר ענבי הרצאות בנושא סייבר ומודיעין► ישראל ותוכנית הגרעין

על פעילותה של מדינת ישראל בנושא הגרעין החל בשנות החמישים, על הידע והטכנולוגיה, על הפוליטיקה של “העמימות הגרעינית”, על הלחצים מצד המעצמות, ועל מה שרק למקורות זרים מותר לספר…

Separator

הרצאה לקראת יום הכיפורים

עופר ענבי הרצאת טכנולוגיה חוגי בית► כישלון המודיעין הישראלי במלחמת יום הכיפורים – שבר ושנה את פני האומה

כאיש מודיעין לשעבר, אנתח בהרצאה את ההיבטים האנושיים והמודיעיניים של הפרשה: על הדמויות המרכזיות, שורשי התפיסה השגויה, עדויות מישיבות פנימיות, השלטת ההערכה השגויה בצמרת המודיעין ובקרב הקברניטים, יחסי ראש אמ”ן עם הרמטכ”ל ושר הביטחון, ואף אתייחס לשאלה האם היתה קונספירציה מאחורי ההפתעה.

Separator

Separator

צרו קשר או השאירו פרטים

מוזמנים ליצור קשר עם עופר ענבי בטלפון: 054-6962286