הרצאות בנושאי החברה הישראלית

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► “תמונות ישראליות 2019

ההרצאה מציגה בדרך הומוריסטית ומרגשת, באמצעות פניני תרבות ישראלית (קליפים וקטעי קריאה)  אחדות מתמונות חייה של החברה הישראלית, ומעלה שאלות למחשבה והארות ביחס למצבה של המדינה והחברה, מיתוסים בתרבות הישראלית, הומור ישראלי בארץ זבת מרור ודבש, החברה הישראלית ככור היתוך ועוד.

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► ההומור הישראלי כראי לדמותה של החברה הישראלית

ההרצאה סוקרת אחדות מאבני הדרך בחייה של החברה הישראלית מאז הקמת המדינה ועד היום, דרך האופן בו טופלו ע”י גיבורי ההומור. במבט סוציולוגי על חרדות, כור היתוך, אמונות ומיתוסים, אידיאולוגיה ועוד.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► “אני ואתה נשנה את העולם” – על יצירתיות, מניפולציות וקונספירציות במדיניותה העצמאית של ישראל בעולם מהקמתה ועד היום

ננסה לבחון את היתרונות והסיכונים במדיניות ישראל להשגת מטרותיה באזור, הזוכה לשבחים לצד ביקורת נוקבת. כיצד הצליחה מדינה קטנה וצעירה להוות ציר מרכזי בעולם. דיון בפרשות השמדת הכור העיראקי, הקמת הכור בדימונה, איראן גייט, הקשר עם הנוצרים בלבנון, התמודדות עם הגרעין האיראני ועם הסכם מעצמות המערב עם איראן ועוד.

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► מדינת ישראל בעשור הראשון – נס כלכלי וקליטת עליה

בניגוד לכל הגיון כלכלי ומדיני, הצליחה המדינה הרעועה של העשור הראשון לקיומה, לשרוד ולצמוח לכדי “ולתפארת מדינת ישראל”. ההרצאה מספקת עובדות, ניתוח וסיפור מתח בלתי יאמן, עם סוף טוב.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► ציונות בישראל 2019: כיצד ממשיכים להעביר את המקל לדורות הבאים?

על הישגיה הבלתי יאומנו של ישראל, ועל האתגרים העומדים בפתח. ניסיון להגדיר את המגמות והיעדים ארוכי הטווח. על מנהיגות העתיד, משילות, סוגית שלום וביטחון, תכנון והפקת לקחים, האיומים במזה”ת ודרכי התמודדות איתם, מקומה של תקשורת חוקרת ועוד…

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► חגי ישראל בין מסורת להיסטוריה 

מהי באמת הסיבה לחג החנוכה? האם פסח הוא באמת חג החרות? מתי התרחשו יציאות מצרים וכיצד הפכו לאירוע המכונן של העם היהודי? ל”ג בעומר – על שום מה?  ההרצאה מרתקת הסוקרת את תפקידם החברתי, הפסיכולוגי, הדתי והפוליטי של חגי ישראל.

Separator

Separator

“לא משאירים פצוע בשדה הקרב” – ניתוח האתוס בראי הזמן

עוד בטרם הוקמה המדינה נדרשה ההנהגה הביטחונית של ישראל לדילמה המטלטלת. ההרצאה תסקור שורה של אירועי בוחן – עד האחרון שבהם שאירע במבצע “צוק איתן” – ותדון באתוס, במיתוס, בהחלטות של מפקדים ומנהיגים ובלקחים לעתיד לבוא.

Separator

Separator

עופר ענבי חוגי בית הרצאות בנושא החברה הישראלית► “אל תגעו במשיחיי”:  עקרון “קדושת הביטחון” בתרבות הישראלית

ניתוח השוואתי של תרבות הסוד בענייני צבא ובטחון והשלכתה על היכולת לכונן דמוקרטיה בריאה יותר המקצה יותר משאבים לענייני אזרחיים (חינוך, בריאות, שירותים סוציאליים ודומיהם). ההרצאה תדון בהרחבה בלקחי פרשת “קו 300”, תקציב הביטחון, מדיניות העמימות בנושא יכולתה הגרעינית של ישראל ועוד.

Separator

Separator

עופר ענבי הרצאות מודיעין ובטחון► ”זכות השיבה”: האתוס הפלסטיני מול התפיסה הישראלית

ניתוח עומק של הסוגיה הנמצאת בלב המחלוקת בסכסוך בין ישראל לפלסטינים ודרישתם הבלתי מתפשרת למימוש חזון “זכות השיבה”. על בעיית פליטות חסרת תקדימיות בעולם, וכיצד תובעים כיום יותר מ-5 מיליון פליטים רשומים, את הזכות של לא יותר מ-700 אלף ערבים שעזבו/גורשו מבתיהם במלחמת העצמאות של ישראל.

Separator

Separator

Separator

צרו קשר או השאירו פרטים

מוזמנים ליצור קשר עם עופר ענבי בטלפון: 054-6962286